Revitalizace firmy

  U většiny firem se ekonomická vitalita zhoršuje postupně a po delší dobu, proto tento stav uniká pozornosti vedení firmy. Je otázkou, zda-li stávající management je schopen sám, bez nezaujatého pohledu zvenčí, provést ozdravné kroky ve firmě. Naše zkušenosti vypovídají, že nikoliv. Běžně se přistoupí pouze ke „kosmetickým“ změnám, které uchlácholí okolí, ale ve skutečnosti se krize prohlubuje. Pak se na nás obrací ve stadiu, kdy je už zapotřebí jiných našich služeb – krizového řízení, likvidace, v nejhorším případě insolvenčního poradenství.

 

 

  Revitalizaci, čili hezky česky ozdravění, nelze zaměňovat s pojmem restrukturalizace, která vyjadřuje změnu organizace obchodní společnosti. Restrukturalizace je jen jedním z nástrojů revitalizace.

 

  K obnovení ziskovosti firmy nabízíme osvědčené metody a postupy. Nejprve je zapotřebí stabilizovat firmu, provést firemní audit a zhodnotit budoucí dopady a náklady ozdravných kroků. Poté přistupujeme k zeefektivnění řízení pracovního kapitálu společnosti, uzavření neproduktivních úseků, zajištění investičních a provozních prostředků, zavedení facility managementu jako činnosti vedoucí k redukci provozních nákladů. Velmi důležitou složkou revitalizace je motivace lidských zdrojů. Informování  a přesvědčování je nedílnou součástí naší práce, eliminace nejistoty u pracovníků a partnerů je základem úspěšné revitalizace.

 

  Máte-li zájem o revitalizaci firmy, obraťte se na nás prostřednictvím kontaktů nebo příslušného formuláře.

Copyright © 2008 EKONRAD s.r.o., All Rights Reserved | Webdesign by Fresh Services, s.r.o.
EKONRAD s.r.o. / Tel.: +420 731 74 60 60 / Fax: +420 538 70 71 25 / E-mail: info@spravafirmy.cz
EKONRAD s.r.o.
Web spravafirmy.cz je portál zaměřený na běžný i krizový chod malých a středních podniků. Návštěvníci tohoto webu mohou přes jednotlivé sekce získat naším prostřednictvím účinnou pomoc jak při řešení svých aktuálních nesnází…

Více zde