Koupě firmy

  • Zamýšlíte akvizici?
  • Kupujete firmu a obáváte se její minulosti?        

 

  Máte představu v obecných rysech, jakou firmu koupit? Pak prosím vyplňte jednoduchý formulář.

 

  Pokud víte, kterou firmu chcete převzít, obraťte se na nás přímo prostřednictvím kontaktů  k dohodnutí termínu pracovní schůzky.

 

  Nabízíme a zaručujeme kompletní servis spojený s transakcí, tj. podrobnou analýzu, posouzení a eliminaci všech rizik kupované firmy. Prověřenými instrumenty zjistíme, jestli firma, kterou hodláte koupit, může bez problémů fungovat i nadále bez možných vlivů z minulosti. Rizika při nákupu firmy jsou pro kupujícího větší než pro prodávajícího. Kupující je ohrožen zejména placením přemrštěné ceny, skrytými daňovými zátěžemi, neexistencí majetku, závazky vyššími než je uváděno, právními spory atd. Abychom problémům předešli, provádíme due diligance – tj. zpracování informací o cíli nákupu (akvizice), sem patří mimo jiné následující činnosti:

 

 

  • Analýza majetku, závazků a pohledávek společnosti (kategorizace majetku, prověření likvidity majetku, možnosti využití..)
  • Finanční analýza (poměrové nebo rozdílové ukazatele)
  • Daňová analýza (vyhodnocení daňových rizik, možností daňových úlev…)
  • Právní analýza (vyhodnocení právních vztahů v nichž je prodávaná společnost, a to z hlediska obchodního práva, občanského práva, pracovního práva a případně trestního práva)
  • Personální analýza (rozbor strukturace zaměstnanců, řešení problémů přezaměstnanosti, tvorba pracovněprávních dokumentů, např. pracovní a manažerské smlouvy, vnitřní organizační předpisy…)
  • Softwarová analýza (vyhodnocení používaných informačních technologií)

Po zpracování informací o akvizici určíme její reálnou cenu a na přání klienta můžeme převzít jednání s druhou stranou nebo při jednáních asistovat. Připravíme právní dokumentaci, zkoordinujeme postup transakce.

Copyright © 2008 EKONRAD s.r.o., All Rights Reserved | Webdesign by Fresh Services, s.r.o.
EKONRAD s.r.o. / Tel.: +420 731 74 60 60 / Fax: +420 538 70 71 25 / E-mail: info@spravafirmy.cz
EKONRAD s.r.o.
Web spravafirmy.cz je portál zaměřený na běžný i krizový chod malých a středních podniků. Návštěvníci tohoto webu mohou přes jednotlivé sekce získat naším prostřednictvím účinnou pomoc jak při řešení svých aktuálních nesnází…

Více zde